نویسنده موضوع: یا صاحب الزمان (عج)  (دفعات بازدید: 8475 بار)

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
  • ارسال: 127
    • ديدن مشخصات
یا صاحب الزمان (عج)
« : 2007/06/02,ساعت 19:09:14 »

مطالبی پیرامون حضرت ولی عصر (عج)

امام حسین (علیه السلام) :
لو ادرکته لخدمته ایام حیاتی
اگر او (حضرت ولی عصر(عج)) را درك مى نمودم عمرم را در محضرش سپری مى كردم .
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
پاسخ : یا صاحب الزمان (عج)
« پاسخ #1 : 2007/06/02,ساعت 19:35:47 »

اسامی مقدس امام زمان (علیه السلام) در کتب مذهبی ملل مختلف جهان

( اقوال الاﺋمه جلد 1 صفحه 329 )

نام کتاب مقدس : اسماء مقدس حضرت ولی عصر (علیه السلام)

1.صحف ابراهیم: صاحب
2.زبور : قاﺋم
3.تورات به لغت توکوم: قیدمو
4.تورات عبری: ماشع
5.انجیل: مهمید آخر
6.زمزم زردشت: سروش ایزد
7.السیاق زند و پازند: بهرام
8.درزند و پازند: بنده یزدان
9.هزارنامه هندیان: لندبطاوا ( لندیطارا )
10.ارماطس: شماخیل
11.جاویدان: خوراند
12.کندرال فرنگیان: خجسته
13.کتاب شعیای نبی: فیروز
14.کتاب محسوس: خسرو
15.کتاراتزی پیغمبر: میزان الحق
16.برزین آذر فارسیان: پرویز
17.قبروس رومیان: فردوس الاکبر
18.صحیفه آسمانی: کلمه الحق
19.صحیفه آسمانی: لسان الصدق
20.کندرال: صمصام الاکبر
21.دوهر: بقیه الله
22.قنطره: قاطع
23.دید براهم (هندوها): منصور
24.انجیل یوحنا: تسلی دهنده و روح راستی
25.تورات: شیلو
26.انجیل متی و لوقا و مرقس: پسر انسان
27.کتاب دانیال: قاﺋم
28.اوستا – جاماسب نامه: سوشیانس
29.شاکمونی (هندوها):قاﺋم
30.پاتیکل (هندوها): راهنما
31.دادنک بوداﺋیها: دست راستین

واقید، خداشناس و مسیح الزمان اسامی دیگری هستند که در کتب دیگر ذکر شده اند.
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : 2007/06/02,ساعت 19:42:38 »

اسامی و القاب مبارک امام زمان (عج) در کلام معصومین علیهم السلام

1-   مهدی
2-   محسن
3-   حامد 
4-   احمد
5-   منعم
6-   خاتم الاﺋمه
7-   ابوالقاسم
8-   اباصالح
9-   خاتم الاوصیاء
10-   احسان
11-   قطب
12-   خلف
13-   مضطر
14-   قاﺋم الزمان
15-   خلیفة الله
16-   مضطرّ
17-   قیّم الزمان
18-   خلیفه الاتقیاء
19-   ناطق
20-   قاطع
21-   فتح
22-   بقیة الله
23-   کاشف الغطاء
24-   داعی
25-   ثاﺋر
26-   کمال
27-   رب الارض
28-   نور الاصفیاء
29-   کلمة الحق
30-   سدرة المنتهی
31-   نور الاتقیاء
32-   لسان الصدق
33-   صاحب الغیبة
34-   ولی الله
35-   میزان الحق
36-    صاحب الزمان
37-   وارث
38-   منصور
39-   صاحب الرّجعه
40-   هادی
41-   حجت
42-   صاحب العصر
43-   منتقم
44-   حق
45-   صالح
46-   منتظر
47-   حجاب
48-    صاحب الامر
49-   موعود
50-   برهان الله
51-   طاب التراث
52-   عالم
53-   صاحب
54-   عدل
55-   قاﺋم
56-   غوث
57-   جوار الکنّس
58-   ضیاء
59-   غایب
60-   غایة القصوی
61-   خلیل
62-   فجر
63-   باسط
64-   منّن
65-    مدبّر
66-    مأمول
67-   مؤمّل
68-    نور آل محمد (ص)
69-   نجم
70-   بلد الامین
71-    بقیة الانبیاء
72-   تالی
73-   حاشر
74-   لواء اعظم
75-   خازن
76-    صمصام الاکبر
77-   عین
78-   یعسوب الدین
79-   جابر .

برخی نامها و القاب ایشان که بخاطر شرایط سخت دوران ظلم جهت نا شناخته ماندن توسط دوستان آن حضرت خطاب می شد:

فقیه، جعفر، ناحیه مقدّسه، رجل، سیّد، صاحب الدار، غریم، صاحب الناحیه
خارج شده است

yaaliasghar

• كاربر فعال
  • ارسال: 600
  • انی اتقرب الی الحسین
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : 2007/06/02,ساعت 22:04:55 »

امام حسين در مورد حضرت مهدي ميفرمايند:
 :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53: :53:
"تَعْرِفُونَ الْمَهْدِي  بِالسَّكينَةِ وَ الْوَقارِ وَ بِمَعْرِفَةِ الْحَلالِ وَ بِحاجَةِ النّاسِ إِلَيْهِ وَ لا يَحْتاجُ إِلي  أَحَد.":
درباره حضرت مهدي (عليه السلام) فرموده:شما مردم، آن حضرت را به داشتن آرامش و متانت و به شناخت حلال و حرام و
به رو آوردن مردم به او و بي نيازي  او از مردم مي شناسيد.

خارج شده است
لب تشنه ام از سپیده آبم بدهید

جامی ز زلال آفتابم بدهید

من پرسش سوزان حسینم یاران

با حنجره عشق جوابم بدهید

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : 2007/06/03,ساعت 15:19:27 »

شباهت امام زمان به امام حسين(ع):

1-    از هردو اين امامان در قران با آيات متعددي ياد شده است. که براي دانستن آنها مي توان به تفاسير مختلف رجوع کرد.

2-    پيغمبران گذشته نسبت به گريه بر امام حسين و دعا براي فرج امام زمان اهتمام داشتند.

3-    هر دو امام براي احياي امر به معروف و نهي از منکر تقيه را کنار مي گذارند.

4-    طبق روايات، برخلاف ديگر امامان بر هر دوي اين دو امام بيعتي از طاغوت نبوده است.

5-    فرشتگان هر دو اين بزگوار را به اذن خدا به آسمان بالا بردند.

6-   بر طبق روایات  آرزوي بودن در روز عاشورا و ياري آن حضرت همانند آرزوي ياري امام زمان در هنگام قيامش ثواب شهادت را دارد.

7-    مسير حرکت قيامي هر دو امام از مدينه با تهديد شدن جانشان آغاز مي شود و وارد مکه مي شوند.

8-    مصيبت هر دو بزرگوار سخت ترين مصيبتهاست. ( مصيبت غربت و تنهایی امام حسين در کربلا و مصيبت طولانی غربت و تنهایی و مظلومیت امام عصر علیه السلام )

9-    امام حسین ندای هل من ناصر ینصرنی سر دادند و طلب یاری از مردم نمودند، امام زمان (عج) نیز هنگام ظهور یاری می طلبند.

10-  غربت تنهایی و مظلومیت آن دو بزرگوار. 

(مکیال المکارم)
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : 2007/06/03,ساعت 15:47:45 »

امام زمان (عج) در قرآن

سوره ی قدر

شب قدر، شب امام زمان(ع) است وملائكه وروح بر آن حضرت نازل شده، تقدير امور را در اختيار او مى گذارند .
پيشوايان معصوم(ع) در تفسير سوره قدر فرموده اند: فرشتگان در اين شب، مقدرات يك سال را نزد ولى مطلق زمان آورده، بر او عرضه وتسليم مى كنند.
در چنين شبى كه به حضرت مهدى(ع) تعلق دارد، ياد جد بزرگوارش در دل ها زنده مى شود، چراكه يكى از اعمال مستحبى شب قدر، زيارت امام حسين(ع) است.
كافى، كتاب الحجة باب فى شأن انا انزلناه
هنگامى كه درد زايمان نرجس خاتون شروع شد، امام عسكرى(ع) به حكيمه خاتون فرمود: عمه جان سوره "انا انز لناه " را بر او بخوان 0 حكيمه مى گويد: من مشغول خواندن اين سوره شدم، ومى شنيدم كه طفلِ داخلِ رحم نرجس نيز، همان گونه كه من مى خوانم، مى خواند. در حال تعجب بودم كه امام عسكرى(ع) با صداى بلند فرمود: عمه جان از امر خدا تعجب مكن كه خداوند، زبان ما را دركودكى به حكمت بازكرده ودر بزرگى، حجت خود در زمين قرار مى دهد.
بحا رالانوار ج 51 ص 13

خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : 2007/06/03,ساعت 17:25:48 »

خلوتگاه حضرت

در روايتى از امام صادق (ع)، محل خلوت حضرت مهدى (ع) تپه هاى سفيد و نورانى نجف اشرف ذكر شده است.  
بحارا لانوار ج 53،ص11

خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : 2007/06/03,ساعت 17:36:39 »

خصايص و ويژگى هاى حضرت مهدى (ع) مطابق احاديث و روايات :

1. از خاندان و ذريه پيامبر(ص) است.
2. هم نام، هم كنيه پيامبر(ص) وشبيه ترين مردم به آن حضرت است.
3. نهمين فرزند از فرزندان امام حسين (ع) است.
4. اسم پدرش حسن (ع) است.
5. مادرش سيده كنيزان و بهترين ايشان است.
6. دوازدهمين امام و خاتم الائمه است.
7. داراى دو غيبت است.
8. عمر بسيار طولانى دارد.
9. زمين را پر از عدل و داد مى كند، پس از آن كه پر از ظلم و ستم شده باشد.
10. گذشت روزگار او را پير نمى كند.
11. ولادتش پنهانى است.
12. دشمنان خدا را مى كشد و زمين را از شرك و ظلم پاك مى كند.
13. دين خدا را آشكار و اسلام را در روى زمين گسترش مى دهد و فرمانرواى روى زمين مى شود.
14 با شمشير قيام مى كند.
15. داراى سنت هايى از انبيا است كه از آن جمله غيبت است.
16. روش او سيره پيامبر(ص) است.
17. پس از اين كه مردم در آ زمايش هاى سخت واقع شوند، ظاهر مى شود.
18. حضرت عيسى (ع) نازل مى شود و پشت سرش نماز مى خواند.
19. پيش از ظهورش بدعت ها وظلم وگناه و تجاهر به فسق و فجور رايج مى شود.
20. هنگام ظهورش نادى آسمانى به نام او و پدرش ندا مى كند كه همه آن رامى شنوند و ظهور آن حضرت را اعلام مى كند.
21. پيش از ظهورش نرخ ها بالا مى رود، بيمارى ها زیاد مى شود، جنگ هاى بزرگ بر پا مى شود و بسيارى كشته مى شوند.
22. پیش از ظهورش نفس زکيه و يمانى كشته مى شوند و در بيدا مكانى بين مكه و مدينه خسفى واقع مى شود و دجال وسفيانى خروج مى كنند وحضرت آن ها را مى كشد.
23. پس از ظهورش بركات آسمان و زمين ظاهر مى شود و زمين آباد مى گردد و هيچ كس غير خدا را پرستش نمى كند.
24. سيصد و سيزده نفر اصحاب او هستندكه در يك ساعت به محضرش حاضر مى شوند.
25. معجزات بسيارى دارد و بسيارى مشرف به ديدار حضرتش شده اند .

منتخب الاثر فصل دوم
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : 2007/06/04,ساعت 02:00:36 »

پاسخ گویی امام عصر (عج) به سؤالات شیعیان

دركتاب تفسير جامع ازسعد بن عبدالله قمي روايت شده است كه حضور امام حسن عسگري – عليه السلام – شرفياب مي شوند و اجازه مي گيرند تا مسايلي را بيان كنند. حضرت بااشاره به جانب امام دوازدهم كه طفلي هستند، مي فرمايند: « ازفرزندم كه امام دوازدهم مسلمين است بپرسيد » سعد قمي ازتاويل آيه « كهيعص » مي پرسد . حضرت مهدي – عج الله تعالي فرجه – درجواب مي فرمايند كه اين حروف مقطعه ازاخبار غيبيه است وخداوند بااشاره به آن حروف ، حوادث مربوط به زكريا – عليه السلام – را براي پيامبر اكرم – صلي الله عليه وآله – اعلام مي كند وسپس قصه او را بيان مي فرمايد كه زكريا ازخداوند درخواست نمود كه اسماي خمسه طيبه را به اوتعليم دهد. جبرئيل نازل شد واسما را به زكريا تعليم نمود . زكريا روزي درمقام مناجات عرض كرد : « پروردگارا ! چه مصلحتي است كه هروقت نام محمد – صلي الله عليه وآله – و علي وفاطمه وحسن عليهم السلام -  را به ياد مي آورم خوشحال مي شدم وهم وغم خود را فراموش مي كنم ولي چون نام امام حسين – عليه السلام – را متذكرمي شوم تمام غم وغصه عالم به دلم مي نشيند وبي اختياراشكم جاري مي شود ؟» خداوند تبارك وتعالي،حادثه حضرت سيدالشهدا را براي زكريا بيان ميفرمايد:

«ك » : اشاره به كربلاي حسين – عليه السلام –

«ه » : رمزي ازهلاكت آن جناب وفرزندان ويارانش ،

«ي » : اشاره به يزيد ملعون ،

«ع» : اشاره وحكايت ازعطش ( امام حسين – عليه السلام ويارانش ...)

«ص» : اشاره به صبر واستقامت امام حسين وياران جانبازش دارد .

زكريا چون واقعه جانگداز كربلا را شنيد ، چنان متاثر شد كه تا سه روز ازمصلاي خويش خارج نشد و گريه زيادي نمود وازخداوند درخواست كرد كه او رانيز فرزندي كرامت فرمايد تا مايه روشني چشم او بوده ومانند حسين – عليه السلام – شهادت نصيبش گردد واو را چون محمد – صلي الله عليه وآله – به مصيبت او مبتلا سازد. خداوند دعايش را مستجاب نمود وحضرت يحيي – عليه السلام – را به او عطا فرمود وشهادت را نصيبش گردانيد واو همچون امام حسين – عليه السلام – شش ماهه به دنيا آمدوهمچنين قرباني خواسته هاي نامشروع طاغوت زمان خود شد وسرمباركش به عنوان هدیه به سوی فرد بی عفتی ازبی عفتهای بنی اسرائیل برده شد. 

تفسیر صافی – ج 3 ، ص191
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : 2007/06/04,ساعت 03:12:41 »

نامه حضرت ولی عصر"عج" خطاب به کسانی است که در وجود حضرت شک کرده بودند و شیخ ابی عمر عامری جواب حضرت را برای اینان آوردند :

(بسم الله الرحمن الرحیم،خدا ما و شما را از فتنه ها عافیت دهد،و به ما و شما روح یقین را هدیه دهد.خدا ما را در پناه خودش قراردهد،شما را هم ازعاقبت بد درپناه خودش قراردهد،به من خبررسیده که شک کردید جماعتی از شما در دین، پس غمناک شدیم از شما که این (شک شما) بین ما وشما پرده انداخت (غصّه ما ) برای شماست نه برای خودمان،به درستی که خدا با ماست پس هیچ نیازی ما به غیر خدا نداریم،حق همیشه با ماست پس به وحشت  نمی اندازد ما راهر کس که بنشیند. و ما صنعت دست خداییم؛ومخلوقات،صنعت دست ما.

ای گروه چه شده است شما را تردد شما در شک است و در حیرت برگردانده شدید ،آیا این آیه قرآن را نشنیدید که خداوند عزّوجل می فرماید:

"ای کسانی که ایمان آوردید اطاعت کنید از خدا و اطاعت کنید رسول و اولی الامر از ایشان را "

آیاندانستید آن آثاری که به شما رسیده،آن چه که بوده و ایجاد شده از ائمه گذشته و باقی مانده شماست؟

آیا ندیدید که خدای سبحان چگونه برای شما پناهگاه هایی قرار داده است که شما در آن پناهگاه ها به آرامش برسید؟

آیا ندیدید که خداوند برایتان چه عَلَم هایی را قرار داده است که شما به واسطه  آن هدایت شوید؟

از حضرت آدم این پرچم بوده تا امامی که گذشت (امام حسن عسگری(ع)) هر زمان علمی ناپدید می شود علم دیگری پدید می آید وقتی خدا ستاره قبلی را گرفت شما گمان بی جا کردید که خدا دینش را باطل کرد،وسیله بین خود و مخلوق را برید این چنین نیست که شما گمان می کنید نه هیچ وقت بوده  و خواهد بود،تا زمان قیامت،و امر خدا ظاهر می شود در حالی که مردم کراهت دارند.

و پدرم با سعادت کامل بر روش پدرانش گذشت گام به گام جای آن ها قدم گذاشت،وصیت او و علم او در بین ما هست،و کسی که جانشین او باشد،وکسی که بنشیند جای او  هم در بين ما هست.هیچ کس با ما دعوا نمی کند  (در مورد موضوع جانشینی ) مگر کسی که ظالم و گناه کار باشد .

اگر فرمان خدا که هیچ گاه مغلوب نمی شود نبود،حتماً از موقعیت ما چیزی بر شما ظاهر می شد که عقل هایتان سرگردان شود،و شکهایتان از بین برود،ولی هر چه خدا بخواهد می شود .

پس تقوا دا شته باشید،وتسلیم ما شوید،امر شما بر ما وارد می شود ،پس بر ماست صادر کردن (پاسخگویی به شما)،و اراده نکنید بر پرده برداری از چیزی که پرده افتاده بر شما (منظور خود حضرت هستند که در پس پرده غیبت به سر می برند) میل نکنید از طرف راست و برنگردید به چپ.

من خیرخواهی شما را کردم و خدا شاهد بر من و شماست. اگر نبود نزد ما که دوست داشتیم صلاح شما و رحمت بر شما و دوست داشتیم دلسوزی بر شما را،ما از مورد خطاب قراردادن شما مشغول به کار دیگری می شدیم.

خدا ما و شما را حفظ کند از قرار گرفتن در مهلکه ها و مرض ها و آفت ها به رحمت خودش، به درستی که خدا قادر بر هر چیزی است،وخدا هم برای ما و هم برای شما سرپرست و حافظ است و سلام بر همه اوصیاء و اولیاء و مؤمنين " و رحمة الله وبرکاته و صلی الله علی محمد النبی وسلم تسلیما"

مکیال المکارم
خارج شده است

كنيز الحسين

• كاربر جديد
  • *
  • ارسال: 14
  • ما طفل مكتبيم و بود گريه درس ما
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : 2007/06/06,ساعت 02:13:53 »

گفتم رخ چو ماهت از ما چرا نهان است            گفتا تو خود حجابي ورنه رخم عيان است
خارج شده است
بين تموم شاها     شاهم فقط حسينه 
بين تموم ماها       ماهم فقط حسينه
مستان همه بدانيد  ساقي فقط حسينه
جانم فقط حسينه   جانان من حسينه

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : 2007/06/11,ساعت 16:31:25 »

نخستين كلام امام زمان ، ياد امام حسين(ع) است.    الزام الناصب ج 2 ص 282

شعار او، فرياد خونخواهى حسين (ع) است.      نجم الثاقب ص 469

امام حسين(ع) در عصر ظهور حضرت مهدى(ع)، نخستين كسى است كه رجعت مى كند.        بحارالانوار ج 53 ص 62

زيارت ناحيه مقدسه، سوگ نامه امام زمان (ع) در رثاى حسين (ع) است.            بحار الانوار ج 98 ص 269
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #12 : 2007/06/11,ساعت 16:57:40 »

از امير المؤمنين‏عليه السلام روايت شده كه فرمود:
رسول خدا صلى الله عليه وآله فرمود: من آورنده (و رساننده ) شما به حوض (كوثر )هستم
و تو اى على(ع) ساقى هستى
و حسن حمايت كننده،
و حسين فرمان دهنده،
و على بن الحسين تقسيم كننده،
و محمد بن على نشر دهنده،
و جعفر بن محمد بسيج كننده،
و موسى بن جعفر شمارنده محبان و مبغضان و بازدارنده منافقان،
و على بن موسى زينت‏بخش مؤمنين،
و محمد بن على فرود آورنده اهل بهشت به منزلگاه‏هايشان و درجاتشان،
و على بن محمد خطيب و سخنور شيعيانش و تزويج كننده آن‏ها با حور العين،
و حسن بن على چراغ اهل بهشت است كه از آن روشنى مى‏گيرند،

و مهدى شفاعت كننده آن‏ها است روز قيامت، روزى كه خداوند اجازه نمى‏دهد شفاعت را جز به كسى كه شفاعت او را بخواهد و به او راضى باشد.
(غاية المرام: 692)

خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #13 : 2007/06/12,ساعت 02:01:42 »

احادیثی در باب ظهور حضرت

امام جعفر صادق (ع) :
مردم در انتهای غیبت از دین خارج خواهند شد گروه گروه، آنچنانکه در صدر اسلام دسته دسته وارد می شدند.
الملاحم و الفتن ص 144

امام جعفر صادق (ع) :
به وقت ظهور، نشاط و شادی به برزخ نیز سرایت می کند و مؤمنین از فشارهای آن دیار راحت می شوند.
غیبت نعمانی ص 167

امام جعفر صادق (ع) :
این امر مقدس ( ظهور ) به وقوع نمی پیوندد؛ مگر زمانی که تمامی گروه ها به حکومت برسند و خود را نشان دهند، تا آن که نگویند کار امام را ما نیز می توانستیم انجام دهیم.
میزان الحکمه الحدیث

امام جعفر صادق (ع) :
زمانی قیام صورت می گیرد که جهان بشریت به یک سوم جمعیت، تقلیل یافته باشد و امواج بلایای طبیعی دو سوم را نابود کند.
منتخب الاثر ص 453

امام جعفرصادق (ع) در تفسیر آیه62 سوره نمل می فرماید:
« امّن یجیب المضطرّ اذا دعاه و یکشف السّوء و ..... » آیا کسی هست که به فریاد بیچاره در وقت ناله اش جواب دهد و رفع نگرانیها را نماید ؛ فرمود: این کلام در مورد قائم وارد شده و اوست که هر لحظه خدا را می خواند برای دفع دشواری و به زودی پروردگار، وی را بر کرسی اقتدار جهانی می نشاند.
الزام النواصب ص 172

امام جعفرصادق (ع) فرمودند :
خدای تعالی اصحاب قائم (عج) ما را در یک لحظه مانند ابر های پراکنده جمع می کند و اصحاب امام زمان (عج) برابرند با سپاه اسلام در جنگ بدر که 313 نفر بودند.
کتاب حکیم

امام علی بن الحسین (ع):
هر کس در غیبت فرزند مان استوار بر ولایت ما باشد خداوند پاداش یک هزار شهید مقتول در جبهه های احد و بدر با به او می دهد.
بحارالانوار جلد 52

امام علی (ع) :
از علائم ظهور آن است که به همدیگر بد گویید و یکدیگر را تکذیب کنید و از شیعیان من باقی نمی ماند؛ مگر به اندازة سرمه در چشم و نمک در غذا و چنین خواهد بود، امتحانات زمان غیبت.
بحارالانوار

پیامبر اکرم (ص) :
خداوند از بندة مؤمنش قول گرفته که سختیها را در دنیا به جان بخرد آن گونه که نان آوران خانه از زیر دستان خود پیمان می گیرند که در غیبت او چهار چوبهای مورد نظر را محترم دارند. هر چه به زمان ظهور نزدیکتر میشوید به افکار و اعمالتان پوشش تقیة بیشتری دهید.
بحارالانوار جلد 67
خارج شده است

من و دلتنگ

• كاربر نيمه فعال
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #14 : 2007/06/13,ساعت 14:42:56 »

یاران حضرت

رسول اكرم صلى اللّه عليه و آله و سلم:

(هنگام ظهور) پرچمهاى سياه از طرف مشرق نمودار شود، پس با وى (امام قائم ((عج )) ) بيعت كنيد كه او خليفه خدا مهدى (عج ) است .
و نيز فرمود: جمعى از مردم از طرف مشرق خروج كنند و مقدمات حكومت مهدى (عج ) را فراهم سازند.

اميرمؤ منان عليه السلام : 

آفرين بر طالقان كه خداوند در آن گنجهائى نهاده كه از طلا و نقره نيست بلكه مردان مؤ منى هستند كه بطور شايسته خدا را شناخته اند و در آخرالزمان ، ياوران حضرت مهدى (عج ) خواهند بود.

اثباة الهداة ، ج 7، ص 197
خارج شده است